logo

Zajmujemy się projektowaniem wnętrz i mebli dla klientów indywidualnych, komercyjnych i inwestorów. Możesz u nas zamówić sam projekt (stacjonarnie bądź zdalnie) a także jego realizację.

biuro@zulo.pl
  • W koszyku nie ma jeszcze żadnych produktów.

Blog

HomeDesignTrendy w wystroju wnętrz

Trendy w wystroju wnętrz

W listopadzie zeszłego roku zauważyłam w Berlinie trend, dążący do naturalności, #zerowaste, ekologicznych rozwiązań. Do rozwiązań przede wszystkim przyjaznych człowiekowi i naturze. I choć na wszystko warto zawsze patrzeć z przymrożeniem oka, to jednak był to pewien wyznacznik. W obowiązujących i nadchodzących trendach znajdziemy wiele naturalności i okrągłych kształtów, które zmiękczają pomieszczenie i sprawiają, że jest ono bardziej przytulne.   

1. Beton architektoniczny

Beton na salonach pojawił się już kilka lat temu, jednak z roku na rok coraz chętniej zapraszamy go do naszych wnętrz. Zmiana w stosunku do poprzedniego roku jest taka, że przy surowej i betonowej ścianie pojawia się drewniany panel, ocieplający pomieszczenie.

 

2. Naturalne materiały

Zastosowanie kamienia i prawdziwego drewna we wnętrzu zawsze było ponadczasowe. Takie wnętrza oprócz swojej unikalności mają niepowtarzalny klimat. Nie ma jednak co ukrywać – piękne kamienie i naturalne drewno są drogimi materiałami, nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Na szczęście producenci materiałów stanęli na wysokości zadania. Dzięki temu coraz więcej mamy do wyboru płytek drewnopodobnych, do złudzenia przypominających to prawdziwe drewno. Pojawiają się też blaty kuchenne, bardzo dobrze odzwierciedlające blaty kamienne.

3. Okrągłe lustro

W 2019 roku na targach w Mediolanie prawie wszędzie można było zobaczyć okrągłe lustra przy aranżacji łazienki. Targi Mediolańskie są największymi na świecie targami dotyczącymi wystroju i aranżacji wnętrza. Przyjmuje się, że to, co znajdziemy na targach wkrótce pojawi się w normalnym życiu. Tak stało się i tym razem. Okrągłe lustro, które nieco zaburza nam idealne linie kafelek jest nie tylko lustrem, ale i wspaniałym detalem naszego wnętrz. A to przecież detale tworzą design!

4. Płytki 3D

Chyba powoli już wszyscy mamy dość nudnych i gładkich ścian, które nic nie mówią o nas i o tym, kim jesteśmy. Jeśli szukamy czegoś innego, płytki 3d mogą być bardzo fajną alternatywą. Sprawiają nie tylko, że wnętrze będzie ciekawsze, ale i z charakterem.


5. Duże lampy nad stołem

Nic tak nie doda elegancji wnętrzu jak duża i wyrazista lampa nad stołem. Dobrze dobrane oświetlenie jest biżuterią każdego wnętrza, dlatego coraz częściej nad stołem kuchennym czy jadalnym pojawia się błyszczący akcent. Pamiętajmy jednak, żeby kształt lampy dobierać do kształtu naszego stołu. 😊

A jeśli właśnie szukasz lamp do swojego domu lub mieszkania to mam dla Ciebie prezent. Z rabatem ZULODESIGN10 otrzymasz 10% zniżki w sklepie internetowym Luminis- Oświetlenie ma znaczenie. Podczas zamówienia wpisz kod ZULODESIGN10 i ciesz się świetnymi lampami w dobrej cenie!

of pleasure of the moment, so blinded by desire, that they cannot foresee the pain and trouble that are bound are  ensue; and equal blame belongs to those who fail in their duty through weakness of will, which is the same as sayngthrough shrinking from toil and pain. These cases are perfectly simple and easy to distinguish. In a free hour, when our power choice is untrammelled and when nothing prevents our being able to do what we like righteous indignation and dislike men  cannot.  Our being able to do what we like righteous indignation and dislike men who are so blinded by desire, that they cannot.

Dodaj komentarz