logo

Zajmujemy się projektowaniem wnętrz i mebli dla klientów indywidualnych, komercyjnych i inwestorów. Możesz u nas zamówić sam projekt (stacjonarnie bądź zdalnie) a także jego realizację.

biuro@zulo.pl

Blog

HomeDesignJak urządzić małą kuchnię? Poznaj nasze sposoby

Jak urządzić małą kuchnię? Poznaj nasze sposoby

Nawet niewielką kuchnię można zaaranżować tak, by było w niej wystarczająco miejsca na przechowywanie i przygotowywanie posiłków.

Zapoznaj się z naszym projektem i zobacz jak pozornie małą kuchnię w bloku można ciekawie zaaranżować, zmieniając jej wygląd o 180 stopni. 

1. Wykorzystaj maksimum miejsca

Aranżując niewielkie pomieszczenie pod zabudowę kuchenną musisz pamiętać o 2 najważniejszych zasadach:
1. o wykorzystaniu każdej wolnej przestrzeni, ale
2. z zachowaniem odpowiednich odległości.

W naszym projekcie możesz zauważyć, że zabudowę kuchenną zaplanowaliśmy również pod oknem. Mimo, że szafki z tej strony muszą być węższe niż standardowe, to optycznie wydłużają kuchnię oraz stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania. Ponadto połączyliśmy blat z parapetem, co zwiększa ilość miejsca do przygotowywania posiłków.

2. Stosuj odpowiednie kolory

Stosowanie jasnych odcieni w małych pomieszczeniach optycznie je powiększa i sprawia, że są bardziej przestronne. #protip Fronty lub płytki z połyskiem działają jak lustro. Świetnie odbijają światło i powiększają pomieszczenie.

W naszym przypadku zdecydowaliśmy się na białe fronty w macie, przedzielone drobnymi płytkami w połysku. Całość dopełnia ciemnoniebieska ściana, która ma za zadanie wydłużyć pomieszczenie i dodać mu ciekawego wyrazu.

3. Półki, półeczki, barki kuchenne

Jeśli mimo pełnego zagospodarowania przestrzeni nadal czujesz, że może przydać Ci się więcej miejsca, świetnym rozwiązaniem będą wiszące półki oraz barek kuchenny. 

 

Tak jak zobaczysz to poniżej, w naszym projekcie wolną ścianę wypełniliśmy dodatkowymi półkami, które świetnie sprawdzą się do przechowywania przypraw czy książek kucharskich. Dodatkowo specjalnie zaprojektowaliśmy wyspę/barek kuchenny na kółkach, z miejscem do przechowywania warzyw i owoców. #protip Zaprojektowanie barku na kółkach pozwoli Ci go na dowolne ustawienie w wygodnym do korzystania miejscu.

Dzięki tak zaprojektowanej przestrzeni, nawet małe pomieszczenie może być funkcjonalne i w 100% spełniać oczekiwania. Jeśli zastanawiasz się jak wykorzystać potencjał swojej kuchni, napisz do nas, z chęcią pomożemy Ci ją zaprojektować.

 

 

Interesuje Cię długoterminowa współpraca dotycząca projektowania zabudowy kuchennej? Wypełnij formularz

 

Sorry, the comment form is closed at this time.