logo

Zajmujemy się projektowaniem wnętrz i mebli dla klientów indywidualnych, komercyjnych i inwestorów. Możesz u nas zamówić sam projekt (stacjonarnie bądź zdalnie) a także jego realizację.

biuro@zulo.pl

Blog

HomeDesignJak przygotować się do spotkania z projektantem wnętrz?

Jak przygotować się do spotkania z projektantem wnętrz?

Planujesz wykończyć wnętrze? Tylko jakie materiały wybrać? Kierować się modą, czy własnymi preferencjami? Na te i wiele innych pytań może odpowiedzieć projektant wnętrz. A my dzisiaj podpowiadamy, jak przygotować się do spotkania z projektantem wnętrz, aby współpraca była najbardziej owocna! 🙂

1.Inspiracja

Prawdopodobnie najprzyjemniejszym momentem wykończenia mieszkania lub domu, jest jego urządzanie. Inspiracji możesz szukać w tradycyjnych źródłach, takich jak czasopisma wnętrzarskie. Pomocna będzie internetowa aplikacja Pinterest. Umożliwia ona zebranie w jednym miejscu wnętrzarskich inspiracji, które w łatwy sposób możesz udostępnić projektantowi, tym samym pozwalając mu na lepsze poznanie Ciebie i Twojego gustu. 

 

2. Kiedy umówić spotkanie?

Decydując się na własne lokum, zazwyczaj w pierwszej kolejności myślimy o projekcie i kontakcie z architektem budowlanym. Jednak już na etapie projektowania, warto nawiązać współpracę również projektantem wnętrz, który holistycznie spojrzy na Twoje przyszłe mieszkanie lub dom. Projektant zaplanuje rozkład pomieszczeń tak, by wszystko ze sobą współgrało: układ pomieszczeń, mebli, hydraulika, elektryka i nie utrudniało Ci życia.

3. Co ze sobą zabrać?

Najważniejsza jest dokumentacja. W przypadku inwestycji deweloperskich, bardzo ważne są rzuty elektryki, hydrauliki, a także dokładnych wymiarów pomieszczeń (w tym również ich wysokość). Jeśli jesteś na samym początku drogi, np. zależy Ci na przeprojektowaniu układu elektryki w mieszkaniu, wystarczy sam rzut. Warto zabrać ze sobą lub udostępnić projektantowi tablicę inspiracji, aby mógł lepiej poznać Twoje oczekiwania.

4. Porozmawiajmy o pieniądzach

Nieodłącznym tematem podczas współpracy na linii projektant – klient jest budżet. Warto go określić już na samym początku. Dzięki temu, nie narazisz się na niepotrzebny stres związany z nietrafionymi propozycjami, poprawkami, czy opóźnieniami. Jeśli nie wiesz, ile pieniędzy powinieneś przeznaczyć na wykończenie Twojego mieszkania, nie musisz się martwić. Doświadczony projektant wie, jakie są ceny niezbędnych materiałów, zatem będzie mógł doradzić Ci najlepsze rozwiązania, mieszczące się w Twoim budżecie 🙂

.


Poniżej przygotowaliśmy specjalną checklistę, która będzie pomocna podczas przygotowań do spotkania z projektantem:

  • Poszukaj projektanta już na etapie projektowania nieruchomości/wykończenia mieszkania
  • Zbierz pakiet inspiracji (czasopisma wnętrzarskie/internet/Pinterest), które najlepiej obrazują Twoje upodobania
  • Przemyśl, jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na projekt i wykończenie wnętrza
  • Zabierz wszystkie plany hydrauliki, elektryki, dokładne wymiary pomieszczeń oraz rzuty, jakimi dysponujesz
  • Umów spotkanie 🙂

 


Poszukujesz projektanta wnętrz, który z pomysłem urządzi Twoje wymarzone wnętrze?

Napisz do nas: biuro@zulo.pl

lub uzyskaj bezpłatną wycenę, wypełniając formularz:

Dodaj komentarz